Shar Pei z Bonomielli

Czesadło

metalowe zgrzebło do czesania psa
Na temat akcesorii do pielęgnacji psów raczej na blogu się nie rozwodzę, traktuję je wszystkie jak przedmioty codziennego użytku, są przydatne i już. Szczotki i rękawice mają swoje stałe zastosowanie, jedne wyczesują lepiej, inne gorzej, ale używane przez cały rok, jako że moje psy nigdy nie tracą sierści gremialnie, lecz jedno po drugim. Taka ich uroda i takie ich poczucie humoru.
Maxie przyjeżdżając do nas na urlop przywiozła w swoim bagażu nie tylko trzy legowiska (wszystkie dla niej!), komplet misek, zestaw kosmetyków, obroże i smycze, ale i CZESADŁO. Jakieś takie dziwne wydało mi się to ustrojstwo, bo w niczym nie przypominające delikatnie wyglądających szczotek moich psów. Czesadło jak widać na zdjęciu składa się z uchwytu oraz kawałka wygiętego metalu umocowanego w tymże. Metalowa listwa, zębata po obu stronach bardziej nasuwała mi na myśl brzeszczot lub inne narzędzie ze składu klamotów majsterkowicza, a obwód tejże listwy przerażał i w pierwszej chwili niemądrze pomyślałam, że w niego zmieściłaby się pewnie głowa średniej wielkości psa. Nie, stanowczo nie spodobało mi się czesadło, ale... CZESADŁO miało służyć do czesania Maxie, więc nie pozostało mi nic innego jak przejechać nim po psicy.
Zębata piła osadzona w plastikowym trzonku okazała się najgenialniejszą szczotką do czesania psa, z jaką się w życiu spotkałam. Nie wiem jaka fizyczna zasada działa podczas czesania zakręconą, zębatą blachą, faktem jest, że martwe włosy nie mają najmniejszej szansy na pozostanie u swojego właściciela i wystarczy jedno pociągnięcie aby wylazły z czesanego miejsca. A czesany? Ano cieszył się i utrudniał leżąc na grzbiecie i machając radośnie tymi swoimi ogromnymi nożyskami.
Maxie odjechała, jej urlop u nas się skończył, ale wspaniałomyślnie pozostawiła nam swoje cudeńko-czesadełeńko. Tak samo skutecznie jak u bullmastiffa ściąga ono martwy włos u shar pei`a. I tak samo shar pei`e cieszą się na czesanie jak cieszyła się Maxie. Urządzenie genialne w swojej prostocie i godne polecenia dalej. Polecam i ... lubię to!
 • Twitter
 • Facebook

2 Komentarze

Płasko

 • *
  Ela i sharpki z Łodzi  
  W niedzielę na wystawie w Łodzi kupiłam takie samo czesadło. Jest genialne! Zdecydowanie skraca czas potrzebny na usunięcie włosa. Dziękuję za polecenie mi tego sprzętu.
 • *
  Donata  
  bardzo dziwne to czesadło;) podobnie na początku pomyślałam jak Ty
  pierwszy raz takie widzę
  buziaczki ślę z floga / tu jest masa szarpków/
  nawet jest jeden z Twojej hodowli

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.