Shar Pei z Bonomielli

Shar Pei`e moje grube i chude

Bella, Simonka i Monia robią ruch pod ogrodzeniem. Za ogrodzeniem kot..

Simonka. Utyło jej się!
Aferka z cieczką. Ups..!
Oczy dookoła głowy, napięta uwaga i permanentne sprawdzanie co porabia Pampus. To tak w skrócie. A dzieje się wokół naszego psa sporo, bo dopiero co Simonka drażniła jego zmysły swoim cieczkowaniem i ledwo co skończyła z irytowaniem i prowokowaniem psa, to zachciało się Aferce. Pampus przyczajony w nadziei, że uda mu się wyrwać jakoś do suczki, obserwuje jej każdy ruch. Gdy on w ogrodzie, ona kusi go z balkonu. Romeo i Julia! On śpiewa rzewnie z dołu, ona mu z góry po psiemu odpowiada. I potrafią tak długo, nawet bardzo długo.
Według wszelkiego prawdopodobieństwa zaraz po Aferce, w fazę ekscytującą psa, wejdzie Monia. Biedny pies, już teraz stracił na apetycie, schudł i tylko jedno ma w swojej psiej głowie: "cieczka-kryć-cieczka-kryć!!". Zaczynam się martwić czy tak długo trwający stan napięcia u psa nie odbije się niekorzystnie na jego zdrowiu. Dzisiaj znowu nie chciał śniadania...
Chuda jest też nasza Monia, po szczeniętach jeszcze szczuplejsza niż przed nimi. Dogadzamy, rozpieszczamy, Monia dobrze je ale ciągle z niej chudzina, co mnie smuci. Za to temperament i energia wprost roznosi naszą Rudą. Gdy nie wybiega się po polach to urządza galopy dookoła domu, a i przez ogrodzenie do sąsiada przeskoczyć potrafi.
Natomiast Bella i Simonka z wyraźną nadwagą. Cieszą się latem na spokojnie, wygrzewając leniwie w słońcu swoje grubaśne cielska.
 • Twitter
 • Facebook

2 Komentarze

Płasko

 • *
  Ela i sharpki z Łodzi  
  Nie nadążam za modą! ;-) To co ma Aferka na pupie to najnowszy shar peijowy trend?
  Nic w przyrodzie nie ginie. Jedna suka przytyła, a druga jest szczuplejsza.

  • *
   Gosia  
   moja córka mówi, że chłopaki puszczają bąki a dziewczynki motylki więc może... :-) zdjęcie słodkie swoją drogą

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.