Shar Pei z Bonomielli

Letnie klimaty

Borówka brusznica
Owoce jarzębiny
Kwitnące wrzosy
W lesie czerwona jarzębina, wrzosy, grzyby. Idzie jesień. Pomaleńku, ale zdecydowanie i nieodwołalnie. Z jednej strony trochę mi żal, że lato prawie na wylocie, a z drugiej cieszę się na długie leśne spacery, których latem, z powodu źle przez moje psy znoszone wysokie temperatury, mamy trochę za mało. 18 stopni albo i mniej to jest to co shar pei lubi najbardziej, przy dwudziestu też jeszcze cieszy się wędrówką, ale jakoś tak bez większego entuzjazmu, a powyżej 23 stopni jego dziarski trucht zamienia się w leniwe człapanie, wywieszony z pychola język zwisa smętnie, a pies ma wypisane w oczach pytanie czy długo jeszcze będziemy tak iść.
na leśnej drodze
Bella
Dzisiaj wychodząc na leśny spacer odnotowałam, że termometr pokazuje 19 stopni, że słońce nie przypieka, a wiatr nie urywa głowy. Pogoda więc idealna na długie chodzenie. Powędrowałam wraz z Bellą niezły kawał drogi - według mojego krokomierza (bardzo motywująca do spacerów rzecz!) zrobiłam 7180 kroków. Może poszłybyśmy jeszcze dalej, ale zaczęło się coś zmieniać z pogodą, chmury się rozeszły, przygrzało słońce no i zaraz zrobiło się ciepło. Za ciepło dla Belli i za ciepło jak dla mnie. Powrót był ciężki. Do domu doturlałyśmy się na tzw. ostatnich nogach. Termometr zewnętrzny wskazywał dobre 24 stopnie. Wpadłyśmy w pułapkę lata!
 • Twitter
 • Facebook

2 Komentarze

Płasko

 • *
  Magda  
  Bardzo mi się podoba nowa strona :-)) pozdrawiamy
  • *
   Marta  
   Dzięki Madziu za uznanie. Mnie poprzedni wygląd bloga tak zmęczył, że prawie przestałam na niego zaglądać, aż moje psy miały mi to za złe. Stąd zmiana. Pozdrowienia

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.