Siedmioro od Afery. Dzień pierwszy


Już są! Znowu siódemka dorodnych maluchów! A za nami nieprzespana noc, bo szczenięta, jak to u nas zwykle, rodziły się w nocy. Pierwsze szczenię przyszło na świat godzinę po północy, a potem w regularnych odstępach rodziły się kolejne. O godzinie 6.30 urodziło się ostatnie szczenię.

Jeeeeeeju! Jakie one są ładne!!

Affi zmęczona, trochę oszołomiona macierzyństwem, trochę zdziwiona nową dla niej sytuacją, ale szczęśliwa.

Naczelny śpi, bo całą noc był ze mną przy porodzie i pomagał. Musi teraz odpocząć, pilnie potrzebuje regeneracji. Noc była wyczerpująca i niezwykła. Niezwykła, bo przecież nie co dzień rodzą się szczeniaki! Wyczerpująca, bo przy rodzącej suczce zajęć sporo, a do tego emocje, no i nerwy, czy się uda, czy da radę, czy szczenięta urodzą się żywe i silne. Poszło dobrze. Szczeniaki bardzo mi się podobają, wielkością wyrównane, duże. Każde o wadze ponad 400 gramów!

Podczas tej niezwykłej nocy wypiliśmy mnóstwo kawy, nad ranem posililiśmy się pieczonymi ziemniakami (!!), o siódmej wznieśliśmy toast za szczęśliwe narodziny i za Aferę z maluchami.
Chwilę później, nieprzytomna ze zmęczenia, runęłam do łóżka jak kłoda. Wstałam o 11-ej, zwolniłam z czuwania Piotra, napoiłam sukę, udało mi się nawet mimo jej protestów wyciągnąć ją od dzieci i wyprowadzić do ogrodu na wysikanie.

Teraz Afinia drzemie, szczenięta z brzuszkami pełnymi mleka przytulone do niej śpią, cisza, spokój... Świat jest piękny.

Do następnego!
 • Twitter
 • Facebook

3 Komentarze

Płasko

 • *
  Justyna  
  Gratulujemy! aferka wyglada troszke zmeczona ale zadowolona. Sliczne te maluchy :-) ale to pani ma super prezent na wigilie. troszke za szybko ale bedzie wesolo na boze narodzenie!!!
  Ta siodemka chyba juz bedzie szczesliwy numer pani :-)

  jeszcze raz gratulujemy
  czekamy na dalsze informacie :-)
 • *
  Ela i sharpki z Łodzi  
  Wreszcie małe Aferzontka! Gratulacje!
 • *
  Babcia dwóch shar peijek z Łodzi  
  Wszystkie bym wycałowała i przytulała! Gratulacje Pani Marto!

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.