Daniela Bonomiella

Wczoraj znowu pożegnanie - Dorian odjechał na niemiecką wyspę Fehmarn. W domu została jeszcze Daniela (na zdjęciach). Niestety tylko do wtorku, a potem kierunek Białystok. Będzie smutno. Już zdąrzyłam przyzwyczaić się do Malucha, a ona do nas, Afera traktuje ją jak własne dziecię - tę noc przespały razem w jednym legowisku, a w ciągu dnia mała Dany chodzi krok w krok za mną lub za Naczelnym. Miły, merdający ciągle ogonkiem, szczeniaczek.
Trochę się zmieniło dla nas i dla Dany gdy odjechało jej rodzeństwo. Gdy szczenięta były razem i tworzyły swoje stadko, zamieszkiwały w "pokoju dziecinnym", razem jadły, razem się bawiły. Teraz Dany nie przebywa już w apartamencie szczeniąt - trudno by sobie wyobrazić, aby taki maluszek był pozbawiony towarzystwa - zagościła na tych kilka ostatnich dni u nas - z psami, nami i w centrum naszej uwagi. Nie ma poza nią maluchów i nie ma już wyscigów "kto pierwszy zje", a pojawiła się ciekawość "co też wielkie psy mają w miskach?" i lekka utrata apetytu. Jogurt naturalny, to jest to czym okraszane jest u nas psie jedzenie, skorzystała więc z patentu i Danielka. Jedna łyżeczka smakowitego dodatku do miski ze szczenięcym papu i od razu foch zniknął, a Dany wcina tak, że aż prawie noskiem wciąga.
Zmieniły się też upodobania co do zabaw u Malutkiej. Przy rodzeństwie największą radością były pluszaki i plecione sznurki. Gdy szczenięta zaczynały dopiero poznawać zabawki, każde z nich ciamkało swojego miśka. Z czasem przyszła kolej na zabawy bardziej socjalne i zwykle jeden misiek był szarpany jednocześnie przez grupkę szczeniąt. Ten okres też już poza Danielą, i to chyba nie dlatego, że przestała ona lubieć zabawki, ale dlatego, że towarzystwo dorosłych psów jest dla niej bardziej interesujące niż pluszowe misie. Najbardziej podoba jej się kosmaty ogon Aferki. Jako zabawka oczywiście.

Do następnego razu!
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.