Shar Pei z Bonomielli

Simonka na straży

Simonka z Channelką
Cherry i Channelka
Jak zwykle i dzisiaj uganiałam się za szczeniętami z aparatem i kogo z rozbieganej gromadki udało się uchwycić, tego właśnie widać na załączonych zdjęciach. Jest i Simonka, swoim zwyczajem na posterunku. Pilnuje szczeniąt przed jakimś tylko jej wiadomym niebezpieczeństwem. Simonka lubi mieć całe stadko na oku, więc obserwuje czujnie co maluchy poczynają. Gdy któreś samowolnie podrepcze dalej niż według jej uznania mu wolno, wtedy ona zapędza niesfornego dokładnie w to miejsce, z którego się oddalił.
Barbarella
Przypomina to pracę psa pasterskiego zaganiającego owce do koszaru. Ma Simonka sporo zajęcia, bo maluchy bardzo już mobilne, a i rozbiegają się we wszystkich możliwych kierunkach. A ona jak ten owczarek ściga je i zagania, a one znowu jej uciekają i tak w koło.
Monia natomiast szczeniętom poświęca niewiele uwagi, tak tylko aby-aby. Mleka dla nich już nie ma, widać, że zrozumiała, że czas odstawienia dzieci od piersi nadszedł. Szczenięta dostają do jedzenia wyłącznie suchą karmę (Eukanuba), uprzednio namoczoną. Próbowałam dawać im kuleczki karmy nie namoczone, ale nie bardzo chciały jeść. Trochę zjadły, resztę porozrzucały, natomiast mokre granule jedzą bardzo chętnie. Właśnie się najadły i śpią. Okazja dla mnie aby w spokoju napisać parę słów i wkleić dzisiejsze zdjęcia!
 • Twitter
 • Facebook

2 Komentarze

Płasko

 • *
  Mira  
  Ale pięknie urosły! A ten z listkiem w buzi to sama słodycz. Oj chciałoby się mieć takiego fałdziaka w domu. Pozdrawiam ciepluśko!
 • *
  Kasia  
  Jakie duuuże!!!! Nie poznaję ich!

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.