Nowe możliwości

O tym, że Mo lubi las, lubiany przeze mnie, pisane było po wielokroć. Zwykle przy wybitnych osiągnięciach, a ponieważ ostatnio każde wyjście przynosi nowe WOW, powoli przywykam że jedno z drugiego wynika, a duma nasza nieskromna.

Zimową porą chwaliliśmy się pokonywaniem placów zabaw. Teraz Mo realizuje się na przeszkodach sztucznych i naturalnych w leśnych ostępach. Przewrócone konary sprawiły duży wytrzeszcz naszych oczu. 60, 80, czy nawet 100 cm wysokości nie robi Morcheebie kłopotu. A kombinacja kilku dodatkowo zwiększa entuzjazm do pokonywania. Mylą się ci, co sądzą, że potrzebny do tego rozbieg - taki pułap jest osiągany z miejsca. Sunia dorosła również do pokonywania trudnych kładek nad strumieniami.
spacer dla psa
Mo zaraz będzie wszędzie
woda koi pragnienie
kałużom mówimy: NIE!
Dla potencjalnych naśladowców kilka uwag. Las oznacza dziką zwierzynę. Zając cudem zdążył do swej norki, a Mo okazała się nie być z tych co kopią w ziemi. Sarny na razie uciekają, ale to raczej wypadkowa tego, że Morcheeba nie potrafi się zdecydować na gonienie tylko jednej. Za to roztrzepany ptaszek przypłacił rozpraszanie suni utratą istotnej ilości piór z ogona. Trzeba też przy przełajach zapomnieć o smyczy - puszczona luzem jest zbyt niebezpieczna dla psiny. Teren należy znać na wylot, włącznie z każdą dziurą i czymkolwiek bądź. A zapewnienie wody konieczne. No i kondycja. Nasza psinka oczekuje 6 kilometrów dziennie i aby temu sprostać intensywnie biegam, a trening to żywcem przygotowanie do maratonu.
No i drobiazg na koniec. KLESZCZE. Trójmiejski Park Krajobrazowy jest świetnie zabezpieczony, więc borelioza mało realna. A kleszczy dużo, bardzo słabych i wymęczonych niedawnym śniegiem. Stąd zalecam skrupulatne oglądanie szaty i wszelkich zakamarków, bo pasożyty nie rozwijają się tak szybko, jak zostaliśmy przyzwyczajeni (tylko 3mm w 2 dni!). Środek na F bardzo pomaga! - ale nie dajcie się zwieść, pełne działanie po około 3 - 5 dniach.
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.