Święto Dwóch Królowych

Wszystek marność wobec Mo
Mo jest górą lodu o szczerozłotym sercu dla wybranych.
wszystko traci znaczenie
Isia od samego początku bez żadnych skrupułów walczy o swoje, choćby dla samej zasady.


Ostatnimi czasy wszystko traci znaczenie, a wiele osób odczuło, że staję się niesłowny, przez co mnóstwo spraw które miały być zrobione, leżą odłogiem, czekając na lepsze czasy, bez żadnej wieści. Nowy rok, póki co, niewiele zmienił w tym fakcie, a rzec by można, że potwierdza regułę. Sama Pani Marta jest niniejszym proszona o wyrozumiałość, bo trochę winy zganię na występek starszego jegomościa z białą brodą (i bynajmniej nie o Pana Piotra chodzi, choć zacny i znamienity to człowiek!).
Upływ czasu w przypadku naszego stada to pojęcie bardzo względne i z uwagi, że bardzo oklepane, nie zajmujemy się nim jakoś specjalnie. A ponieważ czuję się nieodłącznym elementem najmniejszego możliwego stada, balansuję na granicy dwóch światów, starając się zagarnąć lwią część godzino-minuto-sekund wyłącznie dla Morcheeby i Pocoyo. I choć kalendarz jest wypadkową upływu czasu, a moja pamięć do dat bardzo sobie, dwie z nich znam podprogowo, tworząc z nich swoistą miarę i każdej z nich przypisując niezwykle istotny punkt zwrotny.
Kalendarzowo dziś Święto Trzech Króli, ja mam też inne - Święto Dwóch Królowych: Królowej Zimy i Królowej Dziadowania, które obchodzę codziennie od 1. września 2010. Dla mnie wszystek marność, wobec Morcheeby i Pocoyo, których królestwo zapoczątkowały meble (sofa i fotel), potem dzielnia, aż po polne włości i leśne ostępy. Trzydzieści lat błądziłem w ciemnościach, bo oświecenie zrodziło się 5. czerwca 2009.

  • Twitter
  • Facebook

1 Komentarz

Płasko

  • *
    Ela i sharpki z Łodzi (hodowla Magic Dog Manor)  
    Poetycki opis ludzko - psiego życia. Fajny!!! :-)

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.