Shar Pei z Bonomielli

Mo z dziećmi

Najpierw literatura fachowa

Morcheeba kontakt z dziećmi miała od samego początku swojego pobytu w górach nad morzem. Najpierw w swoim czwartym miesiącu życia poznała Gabrysię i Antosia. Dwa miesiące później poznała Magdę i Kubę. O malcach spotykanych na podwórku nie ma co wspominać, bo nie o tym chcę pisać. Ostatnimi czasy do wspólnego spędzania czasu dołączył Aleks i Maks.
Nigdy nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń do relacji między naszą psinką a małymi dziećmi. Mo miała temat opanowany od samego początku perfekcyjnie, a nam pozostało podtrzymanie umiejętności. Zwykle zaczynaliśmy od wspólnego leżakowania. Pewnie ktoś to skwituje nonsensem, ale niech tym prędzej zwróci uwagę, że to teren rekreacji Mo. Oczywiście, aby wzmocnić bodźce i wykluczyć aspekt wyjątku od reguły ponawiliśmy próbę w trudniejszych warunkach. Potem już tylko chwila dzieliła od konfrontacji. Wzajemne relacje są od zawsze prawidłowo uformowane, silnie ukorzenione, a tworzone więzi wzajemne niezwykle silne!
Maluchy, które mają kontakt z Mo wprost za nią przepadają! I owszem nie jest to potulny retriver, któremu można bez mała oderwać ucho, ale do budowania odpowiedzialności, wzajemnej troski i szacunku wprost idealna. Mo sama dba o prawidłowe kształtowanie granic tolerancji zachowań i w przypadku wątpliwości, zawsze oczekuje na naszą reakcję. A ta jest zawsze sprawiedliwa i w tym tkwi beztroska oraz wzajemnie mocno okazywana miłość!

  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.