Shar Pei z Bonomielli

Przyjaciel człowieka 4/53

Początki bywają niezwykle trudne. Każdą decyzję należy skrupulatnie przemyśleć i przeanalizować. Niemniej jednak najtrudniej przebrnąć aspekt nieoczekiwanej decentralizacji rozkładu sił i nagłą nierówną ilość głosów. Z Twojego dotychczasowego większościowego pakietu akcji, pozostał Ci mały kawałek tortu, a aby coś zrobić, rozpoczynasz pertraktacje zmierzające do ustalenia konsensusu. I tu ciekawostka, nie w celu maksymalizacji wyniku, ale o coś zgoła niemierzalnego i poniekąd abstrakcyjnego.
Nie od dziś rozbrzmiewa stwierdzenie, że pies to przyjaciel człowieka. Owa niezwykła więź, tworzona u podstaw przez tak prozaiczne czynności, jak: dbałość, wyrozumiałość i towarzystwo; może i bardzo często jest niszczona, przez bardziej lub mniej świadome odciskanie piętna dominacji homo-sapiens. A przecież choćby jej cień, przeczy idei bycia przyjacielem, albowiem w takim układzie zbiorowym, piastuje się dokładnie odwrotnym wartościom. Po pierwsze nikt i nic - NIE MUSI! Realizacja pomysłów to efekt chęci do wspólnego działania. Bez zobowiązań, odwdzięczania się, robienia dobrego wrażenia, czy tym bardziej blikania. Po drugie, każdy z Was jest INNY. I tę inność należy pielęgnować. Nie wypuszczaj z siebie pawia, a ciesz i napawaj tą cudną odmiennością, oraz tym wszystkim co z tego wynika. Po trzecie - BEZINTERESOWNOŚĆ. Wyłącznie tylko takie podejście spełnia know-how przyjaźni i nic co robicie dla siebie nie ma wartości, bo jest bezcenne! Wszystko co przeżywacie jest metafizyczne i niemierzalne, a jednak robi różnicę. Po czwarte - WZAJEMNOŚĆ. Bo być zdanym na kogoś, to zupełnie co innego niż, być z kimś. Bo oparcie, to coś innego niż, mieć w kimś oparcie. Przyjaźń to nie miłość, nie jest ślepa! Dlatego o każdej porze dnia i nocy rób wszystko, aby udowodnić, że to najważniejszy cel w Twoim życiu. Po piąte - BYĆ RAZEM. Piwo, które wspólnie nawarzycie, aby spijać efekt, delektując się głębokim smakiem i czując spełnienie, robiąc to wspólnie.
W moim poczuciu przyjaźń jest niemierzalna, trudna do sklasyfikowania a jednocześnie wymagająca nieustannej troskliwej pielęgnacji. Jest, albo nie ma. A jeśli choć raz się zawahasz, przepada bez śladu. Twoja duma do niczego tu się nie przyda. Liczy się zaufanie i pewność w poleganiu na przyjacielu. Stąd jeśli Twój pies czuje się Twoim przyjacielem, możesz być pewny, że nic piękniejszego i cudowniejszego nie może Cię spotkać. Wyjątkowe porozumienie bez słów, na dodatek z dożywotnią gwarancją. Ziemia nie jest płaska i się kręci. Więc nie kombinuj! To już udowodnione, sprawdzone po wielokroć i opisane w niezliczony ilość razy. I pamiętaj proszę, że nie to jest ważne, co pies zrobi dla Ciebie, ale to, co Ty jesteś gotów zrobić dla psa. Wszak Ty go sobie w jakiś tam sposób wybrałeś, a czy On na pewno wybrałby Ciebie?
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.