Shar Pei z Bonomielli

Dwie psie mamy

Mon Cheri i Lasimonne

jedna w prawo, druga w lewo i jak tu iść?
matki karmiące, mlekiem płynące...
Zauważyłam, że piszę i piszę o szczeniętach, a ich mamy pozostały jakby w cieniu. A przecież to one są najważniejsze, bez nich nie byłoby małych ślicznot! Tymczasem psie mamy trochę już zmęczone wymagającym potomstwem. Udało nam się więc bez większego trudu wyciągnąć je na spacer i pofotografować. Piotr brał czynny udział w spacerze i fotografowaniu, stąd piękne i udane zdjęcia! Dumna jestem z obu moich suczydeł, bo nie tylko, że świetnie odchowują swoje potomstwo, ale też i sobą nie sprawiają problemów. Dzień rozpoczynają około ósmej rano solidnym posiłkiem. W menu karma ta sama jaką otrzymują szczenięta. Posiłków w ciągu dnia mają sporo: Simonka - trzy, Monia aż pięć. W tak zwanym międzyczasie jabłuszko, marchewka i niepedagogicznie ciasteczko lub inny smakołyk gdy sucze oczy na ich widok robią się okrągłe, a ślina z pysków na podłogę kap... kap... Karmiącym przecież się nie odmawia, więc coraz to coś smakowitego ląduje raz w jednej paszczy, to znowu w drugiej..
Barbarella
Big Brother
"simonkowe"
Monia ostatni raz pożywia się obficie około północy, no i karmi, karmi i znowu karmi gromadkę. Jej szczenięta ukończyły dzisiaj trzy tygodnie, trochę jedzą już samodzielnie przygotowaną im karmę, ale ciągle jeszcze ich główny pokarm to mleko. Nie łatwe to wszystko dla Moni...
A tymczasem szczenięta rosną i to jak! Dla tych simonkowych już zabrakło skali na wadze, która waży tylko do dwóch kilogramów! Dwa łakomczuchy grubaski, bo jeść lubią! Big Brother i Barbarella. Już biegają, noszą w pysiach te mniejsze zabawki, bawią się wzajemnie ze sobą. Jeszcze tylko parę dni i wybierzemy się w nasz ogrodowy plener. Oby tylko dalej tak ładnie jak dotychczas świeciło nam słońce!
 • Twitter
 • Facebook

4 Komentarze

Płasko

 • *
  Ania  
  Oj, piękne wszystkie, i te duże i te małe! Jutro je wyściskam i wyacłuję! :-)
 • *
  Ela i sharpki z Łodzi  
  Widać, że są zadbane i dobrze karmione. Dziewczyny prezentują się super.
 • *
  Mira  
  Moją faworytką jast słodka Simonka ale Monia też potrafi ująć za serce. Uściskaj mocno obie dziewczyny ode mnie! Buziaki!!
 • *
  Magda  
  Mamusie się pięknie reprezentują :-)
  Pozdrowienia dla całej psiej gromadki :-)

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.