Shar Pei z Bonomielli

Czekanie na szczenięta

Tak sobie obliczyłam, że dzisiaj Tequilla urodzi. Jeszcze wczoraj wszystko wskazywało, że nie pomyliłam się z obliczeniami - Tequi niechętnie jadła, ruszała się bardziej niż niemrawie, wieczorem wzgardziła kolacją i sapiąc potężnie rozkopała przygotowane dla niej prześcieradełka, ręczniki i kocyki . Sapanie i wiercenie się trwało aż do świtu, wtedy to Tequi dała za wygraną i zmęczona, i już bez sapki zdecydowała się na spanie. Dla mnie natomiast rozpoczął się kolejny dzień. Nie kładłam się już, no bo i po co, skoro byłam przekonana, że za godzinę lub dwie zacznie się znowu. Czas wypełniłam sobie sporządzeniem remanentu nagromadzonych utensyli i gadżetów wszelkiego rodzaju potrzebnych lub nie przy porodzie i przy odchowywaniu szczeniąt. Prześcieradełka i ręczniki - tych nie zabraknie z pewnością, zbierane troskliwie nie tylko przeze mnie ale i przynoszone nam w prezencie przed każdymi narodzinami. Prośba: już wystarczy, dziękujemy, jesteśmy zaopatrzeni na najbliższych kilka lat.

Zdziwiłam się też ilością posiadanych przez nas misek i miseczek. Najwięcej jest tych żółtych, dosyłanych nam przez rozmaite firmy reklamujące swoje karmy i produkty dla psów. 34 żółte miski. Nie do wiary! 12 misek ze stali szlachetnej i cztery ceramiczne, a wszystkie malutkie dla szczeniąt, w większości nie używane, bo jak praktyka wykazała, szczenięta wolą jeść razem z jednej potężnej misy lub nawet półmiska. Butelek i smoczków też naliczyłam znacznie więcej niż ich potrzeba do odchowania najbardziej kapryśnego i licznego miotu. Skąd się to wszystko wzięło, nie potrafię sensownie powiedzieć. Gdzieś w którymś momencie kupowanie dla psiej gromadki wymknęło się nam spod kontroli. A, posiadamy jeszcze zabawki w ilościach również prawie niepoliczalnych. Piłki, piłeczki, sznurki, sznureczki... Rozmarzyłam się .. Już niebawem psie dzieci będą miały z nich frajdę.

A tymczasem zrobiła się noc. Minął kolejny dzień. Tequilla ma ciągle swoje dzieci w sobie.. Najadła się i śpi spokojnie. Oddycha miarowo. Zobaczymy co przyniesie nam jutrzejszy dzień. Czekamy... Trudne to bardzo.
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.