Shar Pei z Bonomielli

Pożegnanie z Origami

ORIGAMI Bonomiella w wieku 10 tygodni

Miało być więcej o Origami. Obiecałam i jakoś zabrakło mi podzielności uwagi aby jednocześnie donosić co u niej i co u najmłodszych. A tu czas mija, jutro Ori odjeżdża od nas niestety na zawsze, więc szybko-szybciutko parę zdjęć aby utrwalić jej ostatni już dzień u nas i parę zdań o małej ślicznocie. Dwa tygodnie minęły od czasu gdy odjechało do nowych domów jej rodzeństwo, trzy czarne i wesołe pizdryki, skończył się jej czas zabaw z braciszkami, a zaczął całkiem nowy etap wrastania w naszą psią i ludzką rodzinę. Wszyscy staraliśmy się o maleńką z całych sił: dorosłe psy nauczyły ją szacunku do ich wieku i pozycji w stadzie, młode, tj. Pampus i Monia towarzysząc psiemu dziecku, zatroszczyły się z całą swoją niespożytą energią, aby ta miała codziennie sporo ruchu. My, ludzka część naszej sfory, zadbaliśmy o socjalizację i przygotowaliśmy optymalnie małą Origami do życia w nowym domu. Nie straszny jej dźwięk odkurzacza czy kosiarki do trawy, przyzwyczajona do głosów naszych, naszych gości oraz tych płynących z oddali - z radia i z telewizora. Wie co to słońce i przestrzeń, potrafi się cieszyć goniąc motyla czy spadający z drzewa liść. Umie wykopać dołek w piasku, nosić i przynosić nam patyki, potrafi okazać, że rozumie i przyjdzie natychmiast gdy ją zawołamy, ale potrafi też pobiec w stronę przeciwną z minką mówiącą wyraźnie: "goń mnie, może uda ci się mnie złapać!" Wie co to samochody, te małe i całkiem ogromne, nie wzrusza jej ani ich pęd, ani też wydawany przez ich silniki hałas. Poznała obcych dorosłych i dzieci, a wszystko to na spokojnie, ufnie i bez lęku.

Jutro zaczyna się nowy etap życia dla Origami: jej nowy dom, jej nowi ludzie. Przygotowaliśmy ją do tego chyba dobrze. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze w życiu, bądź zdrowa moja Maleńka!

  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.