Shar Pei z Bonomielli

To już piąty tydzień z Czarnulkami

Pepe Lavion
Leje i wieje, a szczenięta właśnie rozpoczęły piąty tydzień życia i czas by je pomału w ramach socjalizacji zacząć przyzwyczajać do świata zewnętrznego. Na deszcz i wiejugę malców nie wyprowadzę, musimy odczekać aż zaświeci nam słońce. Ponoć weekend ma być ładny, a po nim to już tylko babie lato i złota jesień. Tak przynajmniej twierdzi Naczelny, a że jego prognozy przeważnie się sprawdzają, to zaufałam mu i czekam cierpliwie na te obiecane, ciepłe dni.

A u maluchów wyraźnie zarysował się przełom w rozwoju, nauczyły się już całkiem zgrabnie biegać na tych swoich krótkich nóżkach, jedzą i piją samodzielnie, potrafią też wyrażać emocje. Ogromnie to sympatyczne gdy moja czarna gromadka merdając ogonkami, w podskokach do mnie biegnie, a cel jeden: być tym pierwszym i najlepiej jedynym do głaskania i tulenia.

Simonka zajmuje się swoimi dziećmi już niewiele i widać, że zmęczona macierzyństwem, że czas jej intensywnego matkowania pomału mija. Wyraźnie cofa się jej laktacja, mleka ma w sutkach coraz mniej, a i karmi rzadziej i krócej. Odwiedza potomków na kilka minut, pozwoli obciągnąć z siebie te niewielkie już ilości pokarmu, po czym nie zważając na głośny protest pięciu gardeł, jednym długim susem wyskakuje z ich skrzyni, drugim pospiesznie pokonuje płotek oddzielający pokój dziecinny od reszty domu i już jej nie ma w zasięgu żarłocznych pyszczków i drapiących pazurków. Nadchodzi czas gdy maluchy muszą zacząć się usamodzielniać. Pierwszy etap prowadzący do samodzielności już za nimi: przeprowadziłam je do pokoju na parterze, gdzie więcej miejsca i skąd będą mogły wybiegać do ogrodu. Aparat fotograficzny przygotowany, obiecuję, że zdjęcia z pleneru w dużych ilościach pokażę. A na razie Pepe Lavion wyraźnie spojrzeniem swych czarnych oczu mówi: "do następnego razu!".
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.