Shar Pei z Bonomielli

Tydzień siódmyPogoda zrobiła nam się czapkowo-szalikowo-rękawiczkowa. Niestety szczeniąt ubrać nie mogę, stąd ich zdjęcia z domu, bo wyjścia na powietrze króciuteńkie, aczkolwiek mimo chłodów, codzienne. Dzień szczenięta rozpoczynają około godziny 6 rano i nie ma zmiłuj się, trzeba wstać mimo nieludzkiej pory, iść do nich i to raczej szybko, w przeciwnym razie zrobią alarm na całą okolicę. Otwarcie drzwi, moment powitania i pieski jeden za drugim i przez siebie nawzajem wybiegają niemal jak z katapulty do ogrodu. Szybko, szybko i powrót do domu. Następuje wycieranie łapek oraz brzuszków z porannej rosy i zaraz po tym śniadanko, czyli jak zwykle doceniana i lubiana przez szczenięta eukanuba. Zanim maluchy zjedzą i zanim zostanie posprzątane po nich to co nabrudziły, mija godzina. Jeszcze na trochę do łóżka, jeszcze odrobina snu...

O godzinie 10 wołanie dobiegające z pokoju dziecinnego materializuje się w świder wywiercający dziurę w mózgu. Trzeba wstać, koniec lenistwa. Znowu karmienie, znowu wyjście z domu, pośpiech wskazany, bo zimno, a w tak zwanym ładnie międzyczasie mycie podłogi i zaraz potem zbieranie szczeniąt z zakamarków rozmaitych, zabawa z nimi, buzi buzi i pieszczoty. Nastaje południe, czas na śniadanie. Dla nas ludzi. Dzień rozpoczęty. Dalej akcja toczy się według wcześniej opisanego schematu: na dwór, powrót do domu, karmienie, sprzątanie, zabawa.. Pięć razy w ciągu dnia Maluchy opróżniają z jadła swoją michę. Chętnie by possały też Simonkę, a i ona nie protestuje przeciw zapędom na jej wiotkie i puste już sutki. Niestety czas ssania mleka skończył się już definitywnie, szczenięta dorastają. Mają już blisko 7 tygodni. Jeszcze tylko parę dni i rozjadą się do swoich nowych rodzin, dwa pozostaną w Polsce, dwa wyjadą do Niemiec, jedno do Belgii. Będę za nimi bardzo tęsknić.
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.