Shar Pei z Bonomielli

Galopy, galopki i galopady

Żyję ostatnio w bezustannym, aczkolwiek dobrowolnie narzuconym sobie galopie i aż trudno mi się zatrzymać aby zasilić bloga nowymi doniesieniami. Będzie więc zwięźle i krótko - najpierw o galopie, potem nieco o Belli. Wspomniany galop to nic innego jak codzienny, mocno wydłużony i połączony z biegiem ambitnie traktowany spacer. Ponoć co nas nie zabije, to wzmocni... Ano pożyjemy i zobaczymy. Na razie czuję się dobrze, sześć kilometrów dziennie bez względu na pogodę daje trochę w kość, ale nie aż na tyle aby użalać się nad sobą. Sześciokilometrowy dystans przemierzam codziennie i nawet planuję go wydłużyć.

Zażyczyłam sobie krokomierz, a Piotr mimo swoich dowcipów i sentencji w temacie, sprawił mi szykowny, funkcjonujący i napawający mnie niekłamaną dumą licznik moich stąpnięć, przemierzonego dystansu i paru innych wartości może mało potrzebnych, ale mobilizujących do długich spacerów i sprawiających niekłamaną radość.

Ponoć równie dobrze zamiast ilości kroków, kilometrów i zużytych kalorii mogłabym liczyć mijane drzewa w lesie, ale to tylko złośliwe gadanie tych co to w plenerze nie biegają, gnuśni są i nawet krokomierza w posiadaniu nie mają, ich zdanie więc się nie liczy.
Dzielnie i ze zrozumieniem dla sportu oraz zdrowia towarzyszy mi Bella i pewnie chętnie pobiegłaby nie tylko nasze wspólne, marne 6 kilometrów, ale ze dwa razy dalej. Ma w sobie ducha sportowego ta moja psina, a ja póki jej ciąża jeszcze nie zaawansowana pozwalam jej na biegi, co też ją i mnie bardzo cieszy. Nawet gdy siąpi deszcz....
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.