Shar Pei z Bonomielli

W biegu na śniegu

Aferka To już, albo jak kto woli, dopiero drugi tydzień życia z Aferką pod jednym dachem. Dobrze jej z nami, a nam z nią, chociaż nie ukrywam, że czasami mamy odmienne stanowiska w pewnych kwestiach, a szczególnie wtedy, gdy w środku czarnej, najczarniejszej nocy my chcemy spać, ona natomiast uważa, że czas już najwyższy, aby dzień rozpocząć. Dyskusja z Aferką wszczynającą nocną aferę prowadzona jest krótko, ale stanowczo i nie ma zmiłuj się gdy mała o 4.30, głosem wyciągającym wysokie C, domaga się zabawy. Liczę, że szybko przyswoi sobie nasz rytm życia i skończą się te straszne dla mnie pobudki, po których chodzę rozbita i mało przytomna. Szczęśliwie nocne awanturki nie zdarzają się codziennie, ale tylko co drugą noc, więc raz na dwa dni wyspać się mogę. A tak w ogóle to nasze nowe zwierzątko jest przekochane, skore do zabaw, biegów, szaleństw z nami, z psami, a gdy wszyscy już ze zmęczenia pokładamy się pokotem, to i zabawą z domowym obuwiem psinka nie pogardzi.

Zima i śnieg zachwycają małą Aferę. Najchętniej biegałaby w śniegu znacznie dłużej niż jej na to pozwalam. I oczywiście chętnie by ten śnieg jadła, a tu rozczarowanie i zakaz, bo tego absolutnie nie wolno. Wolno za to cieszyć się zimą, wolno biegać, wolno gonić uciekających i prowokujących ją do zabaw w berka tych co to już ze szczenięctwa wyrośli, ale ciągle jeszcze zimowe szaleństwo lubią. Ja zimy nie lubię, jednakże widok rozbrykanych psów, cieszących się śniegiem, sprawia mi niekłamaną radość. Może więc z tym moim nielubieniem to tak nie do końca jest prawda.
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.