Shar Pei z Bonomielli

Trzy doby życia szczeniąt

Rodzinnie i czule. Najedzone maluchy Belli śpią, ona tymczasem kończy swój posiłek.

Kończy się trzecia doba życia maluchów. Zachowują się typowo jak to zdrowe szczenięta, czyli jedzą i śpią. W międzyczasie uskuteczniają ruchem pełzająco - posuwistym wędrówki po skrzyni, a energia przy tym aż je rozpiera. Silne bardzo te dzieci Belli i Tabaska. I ciężkie. Każde z nich waży już dobrze ponad 700 gramów. I grzeczne są bardzo, w ogóle nie płaczą, nie piszczą, widać, że najedzone są do syta.
Tuż po urodzeniu rozróżnianie ich sprawiało mi problemy, teraz po ubarwieniu dokładnie mogę powiedzieć who is who. Pierwszy z urodzonych szczeniąt to Melon-Head, złotej barwy, spory piesek z ciemną papką, najciemniejsza i najgrubsza z gromadki to sunia wiecznie przyssana do sutek Belli, też będzie w złotym kolorze, bliźniaczo podobne, na razie w kolorze dojrzałej brzoskwini to Messi Leo i Mister Twister. Pozostała dwójka to jasnozłota sunia z czarną maską i czerwona bez maski. Jeszcze nie dopasowałam do nich wybranych imion.
A co porabiają moje pozostałe psy? Ano Tequilla wyraźnie zazdrosna, że to nie ona a Bella ma dzieci. Bardzo chciałaby do szczeniąt, ale niestety nie wolno... Misiek ochłonął już po stresie związanym z porodem swojej córki (histerycznie popiskiwał, gdy ta rodziła), a teraz akurat zaczął zmieniać sierść, więc mam dodatkowe zajęcie z wyczesywaniem jego futra, Simonka jakoś nie przejęła się nową dla niej sytuacją, chyba nie bardzo rozumie co się dzieje w pokoju, w którym przebywa Bella ze szczeniętami. Bella dzisiaj żwawsza, po raz pierwszy dobrowolnie opuściła swoje dzieci i radośnie wygrzewała się na słońcu z pół godziny. Ja natomiast jestem szczęśliwa gdy patrzę na całą gromadkę.
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.