Shar Pei z Bonomielli

Tabliczka

Na naszym parkanie od strony ulicy, w sąsiedztwie skrzynki na listy wisi tabliczka z napisem: UWAGA PSY. Tło ma białe, lakoniczny napis czerwony. Tabliczka skromna, niewielka, bez zbędnych ozdobników, wisi sobie bo taki przepis. Nikogo nie zamierzałam tym szyldem straszyć, a tymczasem...
Pierwszy przestraszył się listonosz:
- Litery na szyldzie czerwone jak krew, a psy wyglądają groźnie, no to ja będę telefonował z poczty gdy przyjdzie do państwa przesyłka.
Następny przestraszony to inkasent od wody:
- Pani odczyta stan licznika i mi powie, ja nie wejdę, czytałem na tabliczce, że ma pani psy. Na czerwono napisane!
Z inkasentem od licznika prądu w ogóle nie miałam przyjemności osobiście porozmawiać. Informacja o psach wypisana krwistymi literami tak go przeraziła, że telefonuje z zapytaniem o stan licznika, następnie rachunek znajduję w skrzynce, nota bene w skrzynce wiszącej obok strasznej tabliczki.
Jedynym odważnym okazał się kominiarz. Przychodzi regularnie dwa razy do roku, wita się z psami, one cieszą się do niego szaleńczo, on do nich raczej umiarkowanie. Na pożegnanie wygłasza mi swoje już sakramentalne:
- Następnym razem przyjdzie mój pomocnik, do widzenia.
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.