Shar Pei z Bonomielli

W gabinecie weterynaryjnym

Byliśmy ze stadkiem w lecznicy. Naczelny ze mną, ja z Miśkiem, Zamirką i Simonką. Szczeniaki jechały samochodem po raz pierwszy, dla Miśka to żadna nowość, bo on autem jeździ prawie codziennie. Tak przyzwyczaił siebie i nas. Kluczyki do samochodu w dłoni, a Misiek stoi już gotowy do wyjścia. Szczeniaki natomiast nie były zachwycone propozycją podroży. Mimo, że znają nasz samochód, mimo że przez bramę obserwują przelatujące z hukiem pojazdy, to na widok otwartych drzwi naszego auta, oba dały nogę. Udało nam się zapakować wszystkie stwory do auta i wyruszyliśmy. Maluchy całą drogę, około 20 minut jazdy, siedziały przytulone do siebie, z dosyć mocno stropionymi minami. Było mi ich żal, ale to już czas na aby poznały coś więcej niż tylko nasz dom i ogródek.

Simonka na stole
z doktor Kasią
W gabinecie u weta towarzystwo się odprężyło, łaziło swobodnie tu i tam, łakomie pożerało przygotowane dla pacjentów smakołyki, podane w nagrodę za dobre zachowanie lub raczej na ośmielenie. Zamirka wyjeżdża, więc otrzymała paszport. Dokument potrzebny psu na budę, ale właścicielowi zwierzaka owszem. Wystawienie tego papierzyska trwało trochę, wiadomo biurokracja. Imię psa, data urodzenia, numer tatuażu, data tatuażu, dane właściciela to tylko niektóre pozycje. A wszystkie musiało być wypisane dodatkowo na formularzach, które z kolei zostaną odesłane do stosownych izb lekarskich.

Wypełnianie papierzysk trwało, psy w tym czasie oswajały się z lecznicą. Simonka pozwoliła łaskawie posadzić się na stole i robiła za gwiazdę. Na koniec wizyty pamiątkowe zdjęcie stadka z doktor Katarzyną Mróz w jej Gabinecie Weterynaryjnym Prak Vet w Oleśnicy, a potem odjazd do domu. Szczenięta nie protestowały przed zapakowaniem ich do auta. Poznały coś nowego, zobaczyły kawałek świata i chyba się czegoś nauczyły.
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.