Shar Pei z Bonomielli

Psy i inne zwierzęta w ogrodzie

Z dzisiejszego przedpołudnia: Simona i Zamira.
Na ten duet nie mogę się napatrzeć do syta!

W końcu na umęczoną i wyschniętą trawę spadł deszcz. Zachęcona świeżym i rześkim powietrzem, uzbroiłam się w aparat aby z samego rana obfotografować szczenięta. Rzut okiem na ogród i na widok kilku nowych krecich kopców mój dobry nastrój szybko się ulotnił. Z kretami bawię się w ciuciubabkę od początku lata. One przebijają się przez trawnik, wybijając kopce, ja te kopce z powrotem przy pomocy strumienia wody z węża ogrodowego wbijam w ziemię, one wyłażą w innym miejscu. Przeróżne sposoby odstraszania kretów zawiodły na całej linii, wygląda na to, że jeśli ja ich nie odstraszę od mojego domu, to one odstraszą mnie. Psy nie podzielają mojej niechęci do kretów, każdy nowy kopiec wzbudza w nich pasję myśliwska, kretowiska są rozkopywane zarówno przez przez dorosłe psiory jak i szczeniaki. Każdego dnia to samo, czyli wyścig kto pierwszy upora się z krecimi kopcami, czy uda mi się zniwelować nowe wzgórki ziemi i zalać wodą wydrążone korytarze, czy też moje czworonogi prędzej je rozkopią.
Z innych stworków żyjących w ziemi, a nękających mnie w nie mniejszym stopniu niż krety, są żaby. Nie jakieś tam sympatyczne żabki, ale budzące obrzydzenie, wstrętne ropuchożaby. Ohydki te żyją w norach pomiędzy kwiatami, nor i norek przybywa z każdym dniem, kwiaty cierpią, żabska się śmieją. Czasami wyłażą z jamek, skaczą dookoła domu, jedna paskuda wczoraj przemieściła się przez otwarte drzwi do korytarza. Fuj i jeszcze raz fuj! Dla psów to frajda, jak nie krety to żaby, wszystko to jest ścigane z głośnym szczekaniem, ryciem w ziemi i postępującą dewastacją mojego ogrodu. Grozi mi katastrofa ekologiczna.. Ratunku!!


  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.