Shar Pei z Bonomielli

Szok po szczepieniu

Szczepienie nie zawsze jest bezpieczne, czasami może wystąpić po nim szok na antygen lub na rozpuszczalnik. Rzecz jasna, trudno przewidzieć na co krytycznie zareaguje organizm psa, a szczepić trzeba. Właścicieli szczeniąt z mojej hodowli uprzedziłam, że miałam przypadki szoku anafilaktycznego na Eurican, zanotowałam im to, bo kto wie czy ta nietolerancja nie leży po prostu w mojej linii hodowlanej. Lepiej dmuchać na zimne.. Simona, Zamira, Zuul, Lovey-Dovey (o pozostałych na razie brak informacji) już po drugich szczepieniach i obyło się bez żadnych problemów. Szok poszczepienny wystąpił natomiast u Lucy. Według jej pańci było groźnie i kilka godzin spędziła z sunią w lecznicy, wraz z lekarzami walcząc o jej życie. Reakcja na szczepionkę wystąpiła dopiero po powrocie do domu. Stres był więc ogromny, znowu jazda do lecznicy, strach o psinkę, itd.., ale szczęśliwie wszystko dobrze się skończyło i Lucy ma się teraz wyśmienicie. Miała szczęście!

Proszę wszystkich właścicieli szczeniąt o odczekanie w gabinecie weterynarza przynajmniej jednej godziny po szczepieniu lub o zaproszenie lekarza do domu i zatrzymanie go po podaniu szczepionki przynajmniej na tę jedną godzinę, celem obserwacji szczenięcia i w razie wystąpienia szoku, szybkiej interwencji.
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.