Wpisy z Poniedziałek, maj 6. 2013

 • Maj, 2013
 • W Psiej Krainie

  Zapakowałam do auta Bellę oraz Afinię i aby po raz kolejny, z któregoś tam rzędu sprawić im przyjemność, zawiozłam je w miejsce bezdyskusyjnie im atrakcyjne czyli nomen omen do Psiej Krainy. Już przybliżam to miejsce: szkoła dla psów w Kępnie, miejsce nauki czworonogów metodami pozytywnego motywowania, poprzez zabawę, bez przymusu, terroru i kolczatki. Czyli tak jak lubię. Szkołę prowadzi Pani Roksana Moska.

  Dzisiejsza wizyta w Psiej Krainie była pierwszą, zapoznawczą i na pewno nie ostatnią, bo spodobało mi się podejście Pani Roksany do psów. Rozmawiałyśmy o tym, o owym i jeszcze raz o psach oraz o idei zorganizowania w Psiej Krainie zlotu wszystkich właścicieli psów z mojej hodowli, oczywiście wraz z czworonogami. Ja na taki zlot piszę się rzecz jasna pierwsza i z nadzieją oczekuję odzewu, bo fajnie byłoby zobaczyć jak się miewają wyrośnięte już Bonomielle. Teren w Psiej Krainie ogromny, miejsca dla ludzi pod gołym niebem i pod dachem zapewnione.

  Moim psom Psia Kraina bardzo przypadła do gustu. Było sporo biegania, zabawki, smakołyki. A dodatkową, chociaż niezamówioną atrakcję stanowił pies bytujący na sąsiedniej posesji. Można go było oszczekać przez ogrodzenie i pokazać mu kto tu ważny. Zupełnie tak samo jak na własnym terenie.

  Na koniec wizyty zapytałam Panią Roksanę jakie wrażenie sprawiły na niej moje shar pei’e. W odpowiedzi usłyszałam, że są bardzo samodzielne. I to prawda. Muszę o to stwierdzenie uzupełnić mój opis charakteru rasy.

  Do następnego razu!

Strona 1 z 1, łącznie 1 wpisów