Wpisy z Listopad 2012

 • Listopad, 2012
 • Afera w drugiej połowie ciąży

  Ciąża Aferki przebiega wypisz-wymaluj książkowo. Brak apetytu pojawił się po 20 dniach od krycia (szczęśliwie już powrócił!), przyrost masy ciała tu i ówdzie, a szczególnie tu (brzuch!!) widoczny od 30 dnia ciąży, dłuższe okresy snu nie tylko w nocy, ale i podczas dnia, no i ta jej całuśność oraz niepohamowana chęć do pieszczot, granicząca wręcz z molestowaniem!

  Dzisiaj zaznaczyłam w kalendarzu 34 dzień aferkowej ciąży.

  Chodzimy na spacery aby utrzymać dobrą kondycję. Szczenięta urodzą się już za cztery tygodnie!!

  Zdjęcia z dzisiejszego spaceru. Dzień był chłodny, raptem kilka stopni powyżej zera, mglisto. Aferce spacer podoba się zawsze, mnie również. Las mimo zawansowanego już listopada wyglądał bajkowo.

  Pozdrawiam i do następnego razu!
 • D-J Maniek całkiem zadomowiony


  Witam Pani Marto

  Widzę ze zaczyna się wrzucanie fotek naszych pupilów wiec i my nie będziemy gorsi :-)

  W załączniku parę fotek.

  A teraz parę słów odnośnie Maniusia , charakterek jak się patrzy będzie miał władczy , ciągle by się tylko bawił, robił wszystko na opak, a jak mu się tylko uwagę zwraca, to odwraca się na pięcie i idzie do swojego koszyczka obrażony :), lecz po chwili nie wytrzymuje i z powrotem wraca do psocenia tego samego :-).

  Stasio już zaczyna się bawiąc z Mańkiem, a wczoraj wieczorem jednego i drugiego naszła taka głupawka, że Edyta nie mogła sobie z nimi poradzić, kiedy pora spać to im się właśnie zebrało na zabawę, ojjj będziemy się mieli z nimi dwoma:). Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło po energicznych zabawach i jeden i drugi padł, to był bardzo miły akcent na koniec wieczora :-) cisza i spokój do rana - bo musze zaznaczyć Maniek potrafi przesypiać cala nockę.

  pozdrawiam
  Łukasz


  ---
  Aż mi się serce raduje gdy widzę Mańka tak szczęśliwego! Bardzo, bardzo dziękuję za wieści o nim i piękne zdjęcia!

  Pozdrawiam
  Marta

 • Jak Dafne podróżowała do Koszalina

  Pobudka! Co tam ciekawego za oknem słychać?
  Daleko jeszcze?
  Następnego dnia, rano. Wreszcie w domu :-)
  Kilkaset kilometrów, nocna jazda na północ Polski, a w samochodzie wraz z Pańciami zdziwione nową mu sytuacją szczenię. Mała Dafne. Cel: Koszalin. Wiadomość, że już są w domu, że podróż dobrze minęła, osiągnęła mnie przez SMS z rana. Niedługo później via email dotarły zdjęcia z podróży.

  Dziękuję bardzo za pamięć i pozdrawiam.
  Wszystkiego dobrego Dafinko!
 • Pożegnania bez końca


  W piątek żegnaliśmy D-J Mańka. Zamieszkał w Warszawie. U Edyty i Łukasza. Tak, u tych samych, którzy ponad 3 lata temu kupili u nas Manię.

  W sobotę było mi trudniej, bo i pożegnań było więcej.
  Do Koszalina zabrana została Dafne. Daffi, Dafinka... Są już w domu. Podróż trwała całą noc. W następnym wpisie będą zdjęcia z podróży.
  Parę godzin później Dakota odjeżdżała w kierunku Wrocławia... Blisko. Cel został po godzinie osiągnięty.
  A wieczorem do Bydgoszczy zabrany został Desperado. SMS-em potwierdzono, że dotarli na miejsce, i że starsza shar peika przyjęła przyjaźnie malca.

  Dzisiaj, mocno wtulony w swoją nową panią odjechał w kierunku Jastrzębia Zdroju nasz najmniejszy. Dexter. Też już w domu. Rozrzewnia swoim wdziękiem rodzinę.

  No i zrobiło mi się całkiem łzawo.
 • Gdy Monia odpoczywa..


  Właśnie, bo Monia zmęczona odchowaniem siedmiorga szczeniąt i odpoczynek jej niezbędny. Coraz częściej jej dziećmi zajmują się pozostaje dorosłe psy naszego stadka. Najchętniej matkuje szczeniętom Afera. Cierpliwa jest bardzo i widać, że przebywanie z maluchami sprawia jej ogromną przyjemność. Aferka się wprawia, można by powiedzieć, że uczy się macierzyństwa. Obecny miot szczeniąt jest już drugim, przy odchowaniu którego, dzielnie wspomaga psią mamę. A za miesiąc Afi sama zostanie matką i mam nadzieję, że psychicznie dobrze przygotowana jest do czekającej ją roli.
  Tymczasem popatrzymy na dzisiejsze zdjęcia: Afera razem z Dakotą i Dakota solo.

  Z pozdrowieniami!

Strona 2 z 3, łącznie 15 wpisów