Wpisy z Lipca 2012

 • Lipca, 2012
 • Albert E. i Choo-Choo balkonowo


  Dzisiejsze serdeczne podziękowania za nadesłane mi zdjęcia kieruję do Ani i Rafała z Wrocławia. Z nimi to zamieszkali urodzeni u nas: póltoraroczny już Albert E. i nieco młodsza od niego Choo-Choo, zwana po domowemu Czunią.
  Na zdjęciach Albert E. z lewej, Choo-Choo z prawej. On, jedynak naszej Belli, ma teraz Czunię do towarzystwa. Czunia, jedno z siedmiorga dzieci naszej Moni, przebojowa dziewczyna, mająca zawsze "coś do powiedzenia" swojemu licznemu rodzeństwu, teraz pewnie podporządkowała sobie Alberta... Pięknie wyrosły oba!

  Pozdrawiamy gorąco!
 • Złoty dzień w Będzinie

  Wczoraj na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Będzinie NINO ROTUS Bonomiella wziął BOB-a, a AFERA Z Koziego Rynku CWC/ZWYCIĘZCA. Oba psy uhonorowane zostały złotymi medalami.
  A już myśleliśmy aby sobie będzińską wystawę odpuścić, bo upały nieznośne, bo burze, bo nawet tu i ówdzie zapowiadane były trąby powietrzne. Tymczasem pogoda ustabilizowała się na kilku stopniach powyżej dwudziestu, psy i ludzie kilkugodzinny pobyt na terenie wystawy znieśli bez szwanku i cieplnych urazów. Wielki deszcz nadciągnął dopiero na BIS-a.

  A tu już finał.
  Sędzia p. Gabriela Ridarčíková tak uzasadniła przyznanie oceny Aferze:
  Suka db wielkości, db głowa, db górna i dolna linia, mocno i dobrze zbudowana klatka piersiowa, db kątowanie kończyn i ruch.
  A tak opisała Ninia:
  Zwarty pies, db zbudowana glowa , doskonała linia grzbietu, głęboka i szeroka klatka piersiowa, prawidłowe kątowanie kończyn, ładny ruch.

  .. a tak psy i ich ludzie odpoczywali po występach na ringu.

  Do następnego razu!
 • Nelson i Martynka


  Proszę bardzo - Nelson Admiral Bonomiella w powiększonej rodzinie jako niania i przyszły towarzysz zabaw małej Martynki. I znowu potwierdza się, że shar pei i dziecko to idealna kombinacja.

  A tak o Nelsonie donosi mi jego pańcia p.Gosia:
  Nasz psiak - oaza cierpliwości - przyjął nowego członka stada (naszą córeczkę) z prawdziwą godnością - co widać na zdjęciach. W stosunku do córki jest cierpliwy i łagodny jak baranek. Nie opuszcza też okazji, żeby ją polizać po nóżkach i stópkach albo powąchać prosto w ucho. A ja mam wrażenie, że Martytnka przy Nelsonie rozwija się jeszcze szybciej - rozgląda się za psiakiem, wyciąga rączki, żeby pogłaskać. Daję głowę, że to za nim postawi pierwsze kroczki. To się nazywa zgrany duet, a z nami włącznie to udany kwartet.
  Neluś ma się za to bardzo dobrze, pomijając upały, które nadeszły. Nie choruje, a ogród mu służy bardzo, spędza tam całe dnie. Poza tym zauważam, że poważnieje nam nasz psiak i staje się prawdziwym psim dojrzałym mężczyzną.

  Przesyłamy gorące pozdrowienia, również dla psich członków stada.


  My również pozdrawiamy gorąco i dziękujemy za zdjęcia Martynki i Nelsona . Stado na równi z nami ucieszone najnowszymi wieściami przyłącza się do pozdrowień.
 • Weekend nad wodą

  W miniony weekend, nad jeziorem w malowniczej Trzciance, wypoczywała Klementynka (15-miesięczna córcia naszej Moni) ze swoimi Pańciami.

  I z psem można się świetnie urlopować, jak widać na załączonych zdjęciach. Miło widzieć jak wspaniale ma się Klementyna i jak pięknie wyrosła!

  Dziękuję bardzo p.Oli za tę fotorelację i pozdrawiam z rozgrzanej słońcem do 32 stopni Goli!
 • W oczekiwaniu na owoce

  Nasza Mon Cheri Bonomiella (Monia) ponownie została "wydana za mąż" za Chestera Asta La Vista.

  Zainteresowanych poprzednimi szczeniętami tej pary zapraszam do poczytania i poglądania zdjęć w archiwum, w okresie od końca kwietnia 2011 do końca czerwca 2011.
  To był bardzo udany miot i tak ładny aż "się prosiło" o powtórkę.
  Powtórzyliśmy więc mariaż i czekamy na owoce...

  Tymczasem cieszymy się tym co owocuje nam w ogrodzie:

Strona 1 z 3, łącznie 11 wpisów