Shar Pei z Bonomielli

Cieczki czyli chaos w domu

Naczelny przywiózł dzisiaj z wrocławskiego oddziału ZK kartę krycia dla Belli i jej rodowód ze stempelkiem suka hodowlana. Decyzja, który przystojny shar-pei będzie jej mężem zapadła dzisiaj. Nic więcej na ten temat nie powiem, niech to na razie zostanie tajemnicą.

Rondel ma cieczkę. Phi, a cóż to za wydarzenie, ktoś by powiedział... Z fizjologicznego punktu widzenia żadne, cieczka pojawia się u suk dwa razy do roku, trochę z tym niedogodności ale jak każdy cykl przemija po to aby za parę miesięcy się powtórzyć. Według wszystkich znaków na ziemi i niebie za parę dni w stan cieczkowania wejdzie Tequilla a zaraz po niej lub nawet jednocześnie z nią, Bella. Trzy cieczkowce w domu i pies żądny kopulacji to chaos niewyobrażalny dla tych, którzy tego nie przeżywali. Od wczoraj Misiek wydaje z siebie odgłosy tokującego samca, czyli pisk i skomlenie na przemian, bez względu na porę dnia i nocy. Rondela mimo, że bezpieczna bo odgrodzona od Miśka płotkiem szczerzy się do niego ohydnie, warczy lub wręcz agresywnie ryczy, sygnalizując, że przy próbie zbliżenia się do niej, gardło przegryzie. Znając Rondla wiem, że groźby jej to nie żarty i zamiast chronić sukę przed psem, robimy odwrotnie. Misiek cierpi i tokuje tak aż głos mu wpada w wibrację, my rzecz jasna niewyspani i rozdrażnieni, a przed nami takich nocy jeszcze kilka. Dla Miśka przeznaczona jest Tequilla, więc proszę: cierpliwości drogi Misiu, idź spać i daj swoim ludziom odpocząć.
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.