Shar Pei z Bonomielli

Dzień w domu

Planowałam dzisiaj wypad z psami do Kobylej Góry. Nigdy nie byłam w tej miejscowości, słyszałam tylko o pięknych terenach do spacerów, o jeziorze i paru atrakcjach turystycznych. Poza tym chciałam zobaczyć miejscowość, której nazwa mocno działa mi na wyobraźnię. Niestety z wycieczki nici - nie mogłam po przedświątecznych porządkach znaleźć aparatu fotograficznego, straciłam przez to humor i przesunęłam termin zwiedzania okolic Kobylej Góry na czas gdy aparat się znajdzie. Piotr widząc moj marny nastrój przestał docinać abym dała prześwietlić psie żołądki i ugodowo zaproponował, że jutro pomoże w poszukiwaniu aparatu. Pomyślałam, że parę dni bez aparatu wytrzymam a jeśli się nie odnajdzie to będę miała pretekst aby upominać się o nowy. W przyrodzie ponoć nic nie ginie, w moim domu owszem - może więc jakiś nowy panasonic albo sony... Ach, rozmarzyłam się...

Po południu odwiedziła mnie koleżanka z 4-letnim synkiem. Mały jadł szarlotkę tak, że nie tylko okruchy ale i masa jabłeczna wyciekały mu pomiędzy palcami wprost na podłogę. Aby nie dopuścić do awantury pomiędzy psami (każdy chciał chwycić spadające okruchy), kolejno grzecznie ale stanowczo wyprowadzałam je z pokoju. Udało mi się wyprowadzić suki, wróciłam po Miśka i... zastałam ryczące w niebogłosy dziecko z rączką już bez szarlotki, oblizującego się Miśka i przerażoną matkę malca.
- Masz bardzo niedobrego psa, zabrał dziecku ciasto i zeżarł, mógł mu przecież odgryźć rączkę - powiedziała z trwogą.
- Hi hi - pomyślałam w duchu.
Przeprosiłam panią za zachowanie psa i już miałam go skarcić, gdy nagle przypomniało mi się, że dzień wcześniej Piotr określił ciasto mojej roboty mianem gniota. Miśkowi jednak smakowało. Dobry piesek, docenił mój trud!
  • Twitter
  • Facebook

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową
:'(  :-)  :-|  :-O  :-(  8-)  :-D  :-P  ;-) 
BBCode format dozwolony

Komentarze poddawane są moderacji przed opublikowaniem ich na stronie.